Лучшие адвокаты найти или добавить
Лучшие нотариусы найти или добавить
Риелторы Киева выбрать компанию
Бесплатно после регистрации

Юридичні наслідки прописки в квартирі неповнолітніх, у випадку продажу цієї нерухомості

04.06.2019 | 12:40 Раздел: В Украине Законодательство Источник: Meget

Дуже важко протистояти спокусі стати власником будинку або квартири зі знижкою в чверть ціни, а саме такі пропозиції нерідко зустрічаються на ринку нерухомості. Звичайно, така нерухомість буде з невеличким «сюрпризом», а для покупців, котрі не розуміють всіх юридичних тонкощів та проблем в перспективі, дуже привабливим варіантом.

Що може бути прихованим за заниженою ціною на нерухомість?!

На ціну при продажу квартири може впливати одна з ситуацій: неповнолітні можуть бути зареєстровані (прописані) в квартирі або існує частка неповнолітнього в квартирі.

На практиці продавці і за сумісництвом батьки неповнолітнього, можуть не придати необхідного значення цьому питанню, бути у конфлікті один з одним, покупець може через необізнаність здійснити покупку без перевірки виписки всіх членів сім’ї продавця та інших осіб тощо.

Здавалося б, ну що тут такого, просто реєстрація дитини! Покупець може повірити обіцянкам продавців, що виписати неповнолітнього згодом, як тільки куплять іншу квартиру або з ін. причин відкласти «перепрописку» на термін вже після укладення угоди купівлі-продажу.

Та не варто недооцінювати такий «нюанс» при придбанні нерухомості, адже виписати неповнолітнього не така легка справа, як може здатися на перший погляд, навіть якщо він не має частки у праві власності на цю нерухомість.

Що робити перед покупкою нерухомості ?

Першочергово, вимагайте від продавців всіх документів, що вказують на зняття з місця реєстрації всіх членів сім’ї та інших осіб, що можуть проживати в квартирі. Здійснюйте перевірку всіх документів (зокрема дозвіл органів опіки) та вимагайте підтвердження зняття з реєстрації місця проживання осіб, що проживають чи можуть проживати в квартирі.

Чи можна самостійно виселити неповнолітнього ?

Чинним законодавством та міжнародними договорами встановлена єдина позиція – діти є незахищеною категорією, а тому будь-які дії щодо них, можуть бути здійсненні виключно у їх інтересах або не порушуючи їх. Інакше кажучи, власноруч позбавити неповнолітню особу права проживання дуже важко.

Основним аспектом в даному питанні є дозвіл органів опіки та піклування та наявність іншого житла для реєстрації, але не гіршого за попереднє. Спірні питання, протидія при виписці неповнолітнього з квартири та інші проблеми можна оскаржити у районному суді, але цей спосіб не є гарантією позитивного рішення, а в найгіршому випадку доведеться чекати повноліття особи для повторної судової тяганини.

Що робити, якщо в квартирі виявились прописані неповнолітні?

Якщо ж ви вже таки опинились в ситуації, коли в купленій нерухомості вже зареєстрована неповнолітня особа. Як виписати?

Звертайтеся до суду з позовом про визнання громадянина таким, що втратив право користування житловим приміщенням. Відповідачем по справі повинна бути особа, яка не проживає в квартирі.

Обов’язковим є залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, орган опіки та піклування при райдержадміністрації (служба у справах дітей). Серед доказів повинні бути акти обстеження фактичного проживання, складені комісією відповідної ради за місцем квартири. Декілька свідків сусідів мають підтвердити в суді, що дана особа не проживає за місцем реєстрації вже більше 6 місяців.

Не варто легковажно підходити до процесу купівлі-продажу нерухомості, адже будь-який, на вашу думку, незначний аспект може обернутись великою проблемою в майбутньому. Звичайно, найкращою рекомендацією під час оформлення будь-яких документів є звернення до професійного юриста, який завжди пояснить та підкаже, як зробити все правильно. Адже краще попередити проблему, ніж потім вирішувати її в судовому порядку.

Адвокат Кулишов Владимир специально для портала MEGET
При копировании данного материала ссылка на meget.kiev.ua обязательна

Rss лента статей Просмотров: 11951
image